LoginCreate an account

     
 
Error
  • Error loading feed data.
  • Error loading feed data.
  • Error loading feed data.
  • Error loading feed data.
Home News-Telegram Sports Pro Sports Texas Top 10 football schedule

Texas Top 10 football schedule

E-mail Print PDF

The Associated Press
Schedule for the teams ranked in The Associated Press Texas high school football poll, Sept. 13-17.

Class 5A
1. Allen (2-0) at Richardson, Friday
2. Katy (2-0) vs. The Woodlands, Saturday
3. DeSoto (2-0) at Euless Trinity, Saturday
4. Galena Park North Shore (2-0) at Katy Cinco Ranch, Friday
5. Houston Lamar (2-0) vs. Beaumont West Brook, Saturday
6. Coppell (2-0) vs. Rockwall, Friday
7 SA Madison (2-0) vs. New Braunfels, Friday
8. Euless Trinity (0-1) vs. DeSoto, Saturday
9. Cibolo Steele (1-1) vs. Kerrville Tivy, Friday
10. Cedar Hill (1-1) vs. Beaumont Ozen, Saturday

Class 4A
1. Aledo (2-0) vs. Prepa Tech (Monterrey, Mexico), Friday
2. SA Northside Brennan (2-0) vs. SA East Central, Friday
3. Denton Guyer (1-1) vs. Lewisville Marcus, Friday
4. Humble Summer Creek (1-0) vs. Port Neches-Groves, Friday
5. Whitehouse (2-0) at Sulphur Springs
 (1-1) , Friday
6. Cedar Park (1-1) vs. Killeen Harker Heights, Friday
7. Texas City (2-0) vs. Pasadena, Friday
8. Georgetown (2-0) vs. San Marcos, Friday
9. Pearland Dawson (1-0) vs. Houston Westbury, Friday
10. Elgin (2-0) vs. Cedar Park Vista Ridge, Friday

Class 3A
1. Carthage (2-0) vs. Tyler Chapel Hill, Friday
2. Gilmer (3-0) at Jacksonville, Friday
3. Navasota (2-0) at Houston Sterling, Friday
4. Argyle (2-0) vs. Paris, Friday
5. Kilgore (1-0) at Longview Pine Tree, Friday
6. Stephenville (1-1) vs. Beaumont Ozen, Saturday
7. Graham (2-0) at Abilene Wylie, Friday
8. Celina (2-0) at Argyle Liberty Christian, Friday
9. Port Isabel (2-0) at Raymondville, Friday
10. La Marque (1-1) at Coldspring-Oakhurst, Friday

Class 2A
1. Cameron Yoe (2-0) at Rockdale, Friday
2. Newton (2-0) vs. Orangefield, Friday
3. East Bernard (2-0) at Hempstead, Friday
4. Refugio (2-0) vs. Lago Vista, Friday
5. New Boston (2-0) vs. Pittsburg, Friday
6. Wall (2-0) vs. Sonora, Friday
7. Tatum (2-0) at Texarkana Pleasant Grove, Friday
8. Cisco (2-0) at Comanche, Friday
9. Franklin (2-0) at Lexington, Friday
10. Hallettsville (2-0) vs. Yoakum, Friday

Class 1A
1. Mason (2-0) vs. Comfort, Friday
2. Stamford (2-0) at Merkel, Friday
3. Wellington (2-0) vs. Memphis, Friday
4. Stratford (2-0) vs. Sanford-Fritch, Friday
5. Mart (1-1) at Riesel, Friday
6. Tenaha (1-1) vs. Alto, Friday
7. Chilton (2-0) at Mount Enterprise, Friday
8. Anson (2-0) vs. Tuscola Jim Ned, Friday
9. Alto (1-1) at Tenaha, Friday
10. Falls City (2-0) at Stockdale, Friday

 

Search...

WebSite

mySSnews Login



User Menu