LoginCreate an account

     
 
Home News-Telegram Sports Football scores

Football scores

E-mail Print PDF

Football scores

Whitehouse 38, Sulphur Springs 14

Cooper 64, Henrietta 20

 

other scores below

Class 4-A, Division I:

Region I:


(8-3) El Paso Chapin vs. (6-5) Amarillo, Saturday, 1:00pm, Bivins Stadium, Amarillo

Denton Guyer 42 Waco High 13

(8-3) El Paso Del Valle vs. (11-0) Wolfforth Frenship, Saturday, 8:00pm, Grande Communications Stadium, Midland

Birdville 34 Crowley 18

Region II:

Dallas South Oak Cliff 63 Frisco Centennial 37

Wylie 49 Mansfield Summit 18

Highland Park 58 Dallas Kimball 21

Mansfield Legacy 70 McKinney North 49

Class 4-A, Division II:

Region I:


(9-2) El Paso Bowie vs. (11-0) Canyon, Saturday, 4:00pm, Grande Communications Stadium, Midland

Aledo 75 Saginaw Boswell 14

(8-30 Canutillo vs. (9-2) Canyon Randall, Saturday, 4:00pm, Ratliff Stadium, Odessa

(6-5) Wichita Falls vs. (8-3) Everman, Saturday, 7:00pm, Roughrider Stadium, Saginaw

Region II:

Frisco 24 Dallas Lincoln 21

Ennis 64 Lucas Lovejoy 13

Mesquite Poteet 42 Dallas Woodrow Wilson 7

Whitehouse 38 Sulphur Springs 14

Class 3-A, Division I:

Region I:


Big Spring 56 Andrews 7

Stephenville 63 Springtown 21

(9-2) Lubbock Cooper vs. (8-3) Abilene Wylie, Saturday, 4:30pm, Memorial Stadium, Wichita Falls

Burnet 55 Kennedale 35

Region II:

Decatur 48 Wilmer-Hutchins 7

Chapel Hill 38 Crandall 14

Frisco Lone Star 35 Princeton 0

Kilgore 21 Kaufman 14

Region III:

Jasper 58 Waco La Vega 20

West Orange-Stark 61 West Columbia 7

Carthage 44 Navasota 14

Silsbee 37 Stafford 13

Class 3-A, Division II:

Region I:


(5-6) Lubbock Estacado at (4-7) Snyder, Saturday, 2:00pm

(11-0) Graham vs. (5-5) Glen Rose, Saturday, 7:00pm, Mineral Wells

Shallowater 43 Monahans 35

(9-2) Vernon vs. (10-1) Liberty Hill, Saturday, 3:00pm, Brownwood

Region II:

Gainesville 36 Bonham 28

Gladewater 34 Atlanta 33

Argyle 55 Melissa 27

Gilmer 48 Pittsburg 0

Region III:

Fairfield 69 Waco Connally 12

Hardin-Jefferson 44 Sweeny 22

Rockdale 75 Center 28

Coldspring 37 La Marque 10

Class-2A Division I:

Region I:


(9-2) Bushland vs. (8-3) Clyde, Saturday, 7:30pm, Jones Stadium, Lubbock

Wall 35 Idalou 14

Eastland 40 Littlefield 0

(11-0) Denver City vs. (8-3) Bangs, Saturday, 7:30pm, Sweetwater

Region II:

New Boston 14 Whitesboro 7

Malakoff 38 Van Alstyne 25

Pottsboro 14 Redwater 13

Daingerfield 41 Farmersville 35

Region III:

Godley 40 Tatum 15

Franklin 42 Kirbyville 14

Newton 74 Whitney 21

White Oak 35 Grandview 14

Region IV:

Cameron Yoe 38 Aransas Pass 16

Troy 29 Marion 20

Halletsville 51 Jourdanton 6

McGregor 36 Goliad 12

Class 2-A, Division II:

Region I:


(10-1) Canadian vs. (6-5) Hawley, Saturday, 7:00pm, Plainview

Sonora 28 Post 21

Cisco 37 Spearman 6

Abernathy 7 Crane 0

Region II:

Leonard 35 Blooming Grove 21

S&S Consolidated 28 Tolar 6

Scurry-Rosser 25 Gunter 21

Cooper 64 Henrietta 20

Region III:

(11-0) Waskom vs. (9-2) Rosebud-Lott, Saturday, 3:00pm, Dragon Stadium, Southlake

Crawford 21 Arp 13

Centerville 48 Garrison 27

Corrigan-Camden 62 Hughes Springs 34

Region IV:

(10-0) East Bernard vs. (7-4) Stockdale, Saturday, 3:00pm, Victoria

Poth 37 Schulenburg 14

Rogers 69 Dilley 0

Refugio 42 Danbury 13

Class 1-A, Division I:

Region II:


Goldthwaite 32 Simms Bowie 6

De Leon 14 Lindsay 7

Hico 32 Quinlan Boles 7

Collinsville 35 Italy 0

Region III:

Bosqueville 41 Carlisle 13

Alto 47 Hull-Daisetta 42

Mart 71 San Augustine 13

West Sabine 54 Colmesneil 0

Region IV:

Thorndale 60 Kenedy 7

Ganado 37 Brackett 15

Flatonia 28 La Villa 14

Shiner 14 Mason 13

Class 1-A, Division II:

Region III:


Chilton 28 Hubbard 6

Tenaha 63 Frost 8

Bremond 48 Detroit 6

Lovelady 21 Maud 8

Region IV:

LaPryor 26 Burton 12

Sabinal 50 Bartlett 16

Milano 44 Bruni 22

Falls City 53 D'Hanis 0

 

Search...

WebSite

mySSnews Login



User Menu