LoginCreate an account

     
 
Home News-Telegram Sports Football scores

Football scores

E-mail Print PDF

Football scores

Sulphur Springs 56, Longview Pine Tree 26

Rivercrest 36, Como-Pickton 0

Cumby won by forfeit over Gilmer Union Hill

 

District 13-4A:

*Denison 64 Greenville 14
*Lucas Lovejoy 44 Royse City 9
*McKinney North 42 Wylie East 39
*Wylie 17 Sherman 10

District 14-4A:

*Hallsville 56 Mount Pleasant 35
*Sulphur Springs 56 Pine Tree 26
*Texas High 45 Marshall 0

District 15-4A:

*Arlington Seguin 51 Mansfield Lake Ridge 37
*Ennis28 Lancaster 20
*Mansfield Summit 33 Mansfield Legacy 30
*Waxahachie 21 Red Oak 7

District 16-4A:

*Whitehouse 45 Corsicana 14
*Lindale 59 Jacksonville 55
*John Tyler 37 Nacogdoches 14

Class 3-A:

District 7-3A:

*Glen Rose 28 Venus 0
*Stephenville 63 Hillsboro 0
Alvarado, Bye

District 8-3A:

*Brownwood 69 Gatesville 33
*Burnet 35 Llano 14
*Liberty Hill 28 Lampasas 6

District 12-3A:

*Bonham 28 Nevada Community 9
*Princeton 45 Melissa 35
Anna, Bye

District 13-3A:

*Liberty-Eylau 13 Atlanta 10
*Paris 41 Paris North Lamar 7
*Pittsburg 27 Pleasant Grove 24

District 14-3A:

*Crandall 44 Rains 20
*Kaufman 67 Wills Point 35
Quinlan Ford, Bye

District 15-3A:

*Athens 55 Mineola 20
*Canton 35 Brownsboro 25
*Van 55 Mabank 10

District 16-3A:

*Gilmer 62 Bullard 0
*Chapel Hill 51 Gladewater 19
*Kilgore 63 Henderson 10
Spring Hill, Bye

District 17-3A:

*Robinson 44 China Spring 27
*Waco Connally 62 Waco La Vega 60
*Lorena 55 West 20

District 18-3A:

*Navasota 56 Caldwell 7
*Taylor 36 Madisonville 18
Rockdale, Bye

District 19-3A:

*Groesbeck 34 Rusk 7
*Palestine 32 Mexia 13
Fairfield, Bye

District 20-3A:

*Carthage 49 Diboll 6
*Jasper 48 Huntington 8
Center, Bye

Class 2-A, Division I:

District 4:

*Breckenridge 43 Merkel 0
*Eastland 36 Comanche 34
*Tuscola Jim Ned 50 Dublin 29
Clyde, Bye

District 6:

*Farmersville 42 Commerce 14
*Van Alstyne 31 Howe 7
*Pottsboro 10 Sunnyvale 7
Caddo Mills, Bye

District 7:

*Lone Oak 59 Grand Saline 12
*Winnsboro 58 Kemp 28
*Malakoff 41 Quitman 3
Eustace, Bye

District 8:

*Daingerfield 35 Queen City 6
*Redwater 42 Mount Vernon 6
*New Boston 41 Prairiland 19
Hooks, Bye

District 9:

*Harmony 25 Troup 7
*White Oak 55 Sabine 20
*Tatum 45 Jefferson 19

District 10:

*East Chambers 17 Anahuac 7
*Newton 63 Hardin 3
*Kirbyville 8 Kountze 0
*Warren 25 Woodville 12

District 11:

*Teague 41 Crockett 20
*Elkhart 55 Palestine Westwood 21
*Franklin 43 Trinity 14

District 12:

*Grandview 62 Clifton 33
*Maypearl 20 Palmer 12
*Whitney 66 Red Oak Life 14
Godley, Bye

District 13:

*Cameron Yoe 45 Marlin 10
*McGregor 34 Florence 6
*Lago Vista 48 Salado 7
*Troy 43 Little River-Academy 19

Class 2-A, Division II:

District 4:

*Ballinger 14 Hamilton 7
*Cisco 53 Colorado City 6
*Hawley 12 Coleman 6

District 6:

*Blooming Grove 56 Rio Vista 15
*Corsicana Mildred 51 Dallas Life Oak Cliff 6
*Scurry-Rosser 47 Millsap 14
*Tolar 38 Rice 17

District 7:

*Whitewright 48 Bells 8
*S&S Consolidated 28 Gunter 14
*Leonard 52 Tom Bean 19

District 8:

*Edgewood 33 Alba-Golden 14
*Rivercrest 36 Como-Pickton 0
*Cooper 41 Clarksville 22
Paris Chisum, Bye

District 9:

*Hughes Springs 54 DeKalb 0
*New Diana 45 Elysian Fields 33
*Paul Pewitt 40 Linden-Kildare 7
*Waskom 61 Ore City 14

District 10:

*Arp 40 Hawkins 0
*Garrison 24 Frankston 0
*Union Grove 34 Winona 6
West Rusk, Bye

District 11:

*Bruceville-Eddy 34 Hearne 14
*Rosebud-Lott 47 Buffalo 30
*Centerville 62 Moody 14
*Crawford 69 Riesel 6

District 12:

*Groveton 37 Anderson-Shiro 16
*Corrigan-Camden 57 Hemphill 14
*Deweyville 50 New Waverly 12

District 14:

*Blanco 48 Johnson City 7
*Jarrell 39 Schulenburg 28
*Rogers 69 Lexington 14
Universal City Randolph, Bye

Class 1-A, Division I:

District 5:

*Hico 19 DeLeon 0
*Goldthwaite 34 Santo 12
San Saba, Bye

District 6:

*Cayuga 67 Cross Roads 14
*Italy 28 Dallas Gateway Center 24
*Kerens 41 Itasca 8

District 8:

*Simms Bowie 60 Honey Grove 34
*Quinlan Boles 29 Wolfe City 25
Celeste, Bye

District 9:

*Beckville 17 Harleton 10
*Carlisle 28 Big Sandy 7
*Joaquin 46 Timpson 6

District 10:

*Alto 84 San Augustine 19
*West Sabine 64 Cushing 0
*Shelbyville 49 Grapeland 27

District 11:

*Colmesneil 24 Iola 22
*Hull-Daisetta 40 West Hardin 8

District 12:

*Axtell 6 Leon 0
*Mart 58 Valley Mills 0
Bosqueville, Bye

District 13:

*Weimar 24 Holland 0
*Thorndale 65 Thrall 3
Flatonia, Bye

Class 1-A, Division II:

District 9:

*Hubbard 77 Dawson 0
*Meridian 21 Frost 14
Wortham, Bye

District 10:

*Cumby 1 Union Hill 0
*Maud 38 Overton 21
Detroit, Bye

 

Search...

WebSite

mySSnews Login



User Menu