LoginCreate an account

     
 
Home News-Telegram Sports Football scores

Football scores

E-mail Print PDF

Cooper 75, Como-Pickton 0

Quinlan Boles 32, Cumby 7

Sulphur Springs idle

 

area scores

 

District 14-4A:

Nacogdoches 45 Pine Tree 14
Texas High 13 Natchitoches, La. 0
Hallsville, Bye
Mount Pleasant, Bye
Marshall, Bye
Sulphur Springs, Bye

District 15-4A:

*Arlington Seguin 29 Mansfield Summit 28
*Ennis 62 Mansfield Lake Ridge 14
*Lancaster 42 Waxahachie 34
*Mansfield Legacy 49 Red Oak 35

District 16-4A:

Nacogdoches 45 Pine Tree 14
Corsicana, Bye
Jacksonville, Bye
Lindale, Bye
John Tyler, Bye
Whitehouse, Bye

Class 3-A:

District 7-3A:

Alvarado 31 Decatur 27
Fairfield 55 Glen Rose 7
Rockdale 59 Hillsboro 7
Venus 48 F.W. Diamond Hill-Jarvis 6
Stephenville, Bye

District 8-3A:

Brownwood, Bye
Burnet, Bye
Gatesville, Bye
Lampasas, Bye
Liberty Hill, Bye
Llano, Bye

District 12-3A:

Melissa vs. Lubbock Estacado (Saturday, Abilene)
Ferris 49 Anna 29
Quinlan Ford 21 Bonham 19
Rains 40 Nevada Community 28
Princeton 56 Wills Point 14

District 13-3A:

Palestine 32 Pittsburg 0
Atlanta, Bye
Paris, Bye
North Lamar, Bye
Liberty -Eylau, Bye
Pleasant Grove, Bye

District 14-3A:

Crandall 49 Wilmer-Hutchins 18
Rains 40 Nevada Community 28
Mexia 27 Kaufman 17
Quinlan Ford 21 Bonham 19
Princeton 56 Wills Point 14

District 15-3A:

Athens, Bye
Brownsboro, Bye
Canton, Bye
Mabank, Bye
Mineola, Bye
Van, Bye

District 16-3A:

*Kilgore 49 Bullard 7
*Gilmer 56 Chapel Hill 28
*Gladewater 41 Spring Hill 10
Henderson, Bye

District 17-3A:

China Spring, Bye
Lorena, Bye
Robinson, Bye
Waco Connally, Bye
Waco La Vega, Bye
West, Bye

District 18-3A:

Giddings 34 Caldwell 7
Madisonville 56 Huntington 8
Navasota 43 Austin McCallum 14
Rockdale 59 Hillsboro 7
La Vernia 30 Taylor 16

District 19-3A:

Fairfield 55 Glen Rose 7
Groesbeck 30 Palestine Westwood 13
Mexia 27 Kaufman 17
Palestine 32 Pittsburg 0
Carthage 44 Rusk 7

District 20-3A:

Carthage 44 Rusk 7
Corrigan-Camden 35 Center 33
Tatum 48 Diboll 0
Madisonville 56 Huntington 8
Jasper 49 Bridge City 7

Class 2-A, Division I:

District 4:

*Clyde 7 Breckenridge 6
*Comanche 21 Merkel 7
*Eastland 62 Tuscola Jim Ned 34
Dublin, Bye

District 6:

*Caddo Mills 41 Sunnyvale 40
*Van Alstyne 24 Commerce 17
*Pottsboro 24 Farmersville 17
Howe, Bye

District 7:

*Malakoff 54 Eustace 10
*Quitman 41 Grand Saline 0
*Lone Oak 49 Kemp 20
Winnsboro, Bye

District 8:

*Daingerfield 40 New Boston 13
*Queen City 25 Hooks 20
*Mount Vernon 15 Prairiland 12
*Redwater 43 Simms Bowie 28

District 9:

Tatum 48 Diboll 0
Harmony, Bye
Sabine, Bye
Jefferson, Bye
Troup, Bye
White Oak, Bye

District 10:

*Anahuac 55 Hardin 19
*East Chambers 52 Warren 0
*Newton 45 Kirbyville 8
*Kountze 25 Woodville 0

District 11:

Groesbeck 30 Palestine Westwood 13
Teague 53 Waco Reicher 20
Crockett, Bye
Elkhart, Bye
Franklin, Bye
Trinity, Bye

District 12:

*Clifton 35 Red Oak Life 21
*Godley 28 Whitney 26
*Grandview 36 Maypearl 0
Palmer, Bye

District 13:

*Cameron Yoe 41 Little River-Academy 10
*Troy 48 Florence 6
*McGregor 27 Lago Vista 21 (2-OT)
*Marlin 41 Salado 31

Class 2-A, Division II:

District 4:

Ballinger, Bye
Cisco, Bye
Coleman, Bye
Colorado City, Bye
Hamilton, Bye
Hawley, Bye

District 6:

*Blooming Grove 29 Rice 17
*Corsicana Mildred 61 Rio Vista 8
*Scurry-Rosser 63 Dallas Life Oak Cliff 7
*Tolar 48 Millsap 7

District 7:

Bells, Bye
Gunter, Bye
Leonard, Bye
S&S Consolidated, Bye
Tom Bean, Bye
Whitewright, Bye

District 8:

*Alba-Golden 51 Paris Chisum 23
*Edgewood 62 Rivercrest 6
*Cooper 75 Como-Pickton 0
Clarksville, Bye

District 9:

*Linden-Kildare 44 DeKalb 23
*Elysian Fields 35 Ore City 7
*Hughes Springs 46 New Diana 14
*Waskom 40 Paul Pewitt 34

District 10:

*West Rusk @ Arp (Saturday, @ Longview)
*Frankston 47 Union Grove 7
*Garrison 34 Hawkins 0
Winona, Bye

District 11:

*Bruceville-Eddy 44 Riesel 22
*Buffalo 41 Moody 20
*Crawford 27 Centerville 7
*Rosebud-Lott 27 Hearne 19

District 12:

Corrigan-Camden 35 Center 33
Deweyville 57 West Hardin 14
Anderson-Shiro, Bye
Groveton, Bye
Hemphill, Bye
New Waverly, Bye

District 14:

*Rogers 40 Blanco 20
*Jarrell 40 Johnson City 39
*Schulenburg 63 Universal City Randolph 14
Lexington, Bye

Class 1-A, Division I:

District 5:

DeLeon 55 Abilene Wind 0
(Goldthwaite 33 Winters 7
Hico 47 Italy 13
Thorndale 49 San Saba 10
Santo 55 Petrolia 12

District 6:

Dallas Home School AA 55 Dallas Gateway Charter 46
Hubbard 50 Kerens 20
Hico 47 Italy 13
Cayuga, Bye
Itasca, Bye
Cross Roads, Bye

District 7:

Collinsville 48 Wolfe City 16
Blue Ridge, Bye
Chico, Bye
Lindsay, Bye
Trenton, Bye
Valley View, Bye

District 8:

Detroit 27 Celeste 20
Maud 58 Honey Grove 18
Quinlan Boles 32 Cumby 7
Redwater 43 Simms Bowie 28
Collinsville 48 Wolfe City 16

 

Search...

WebSite

mySSnews Login



User Menu