LoginCreate an account

     
 
Home News-Telegram Sports Football scores

Football scores

E-mail Print PDF

Area scores

Sulphur Springs 43, Paris 9

Hawkins 48, Cumby 0

Leonard 66, Como-Pickton 0

 

District 14-4A:

Tyler Lee @ Texas High (Saturday, 2:30pm)
Hallsville 56 Lindale 28
Kilgore 48 Mount Pleasant 20
Whitehouse 59 Marshall 3
Sulphur Springs 43 Paris 9

District 15-4A:

Prosper 57 Mansfield Lake Ridge 42
Corsicana @ Waxahachie (Canceled, Weather)

District 16-4A:

Hallsville 56 Lindale 28
Mesquite Horn 47 John Tyler 17
Whitehouse 59 Marshall 3
Carthage 44 Nacogdoches 40
Henderson 40 Jacksonville 20
Corsicana at Waxahachie (Canceled, Weather)

Class 3-A:

District 7-3A:

China Spring 33 Alvarado 22
Stephenville 56 Waco La Vega 23
Lake Worth 48 Hillsboro 21
Venus 34 Red Oak Life 21
Glen Rose at Crandall (Canceled)

District 8-3A:

Burnet 34 Fischer Canyon Lake 7
Abilene Wylie 38 Brownwood 16
Gatesville 23 Taylor 13
Fredericksburg 24 Lampasas 7
Liberty Hill 49 Rockdale 28
Boerne 14 Llano 0

District 12-3A:

Pottsboro 21 Anna 17
Whiteboro 55 Bonham 0
Melissa 42 Farmersville 20
Caddo Mills 20 Nevada Community 14
Princeton 28 Dallas Samuell 14

District 13-3A:

Atlanta @ Gladewater (Saturday, 2:00pm)
New Boston 41 Paris North Lamar 7
Sulphur Springs 43 Paris 9
Celina 28 Liberty-Eylau 12
Pleasant Grove 15 Commerce 14

District 14-3A:

Edgewood 48 Rains 34
Kaufman 27 Van 6
Ferris 28 Quinlan Ford 0
Brownsboro 42 Wills Point 7
Glen Rose @ Crandall (Canceled)

District 15-3A:

Mineola 28 Quitman 20
Carrollton Ranchview 26 Canton 13
Athens 49 Rusk 0
Brownsboro 42 Wills Point 7
Mabank 27 Kemp 14
Kaufman 27 Van 6

District 16-3A:

Atlanta @ Gladewater (Saturday, 2:00pm)
Daingerfield @ Gilmer (Saturday, 11:00am)
Spring Hill 35 Brook Hill 14
Kilgore 48 Mount Plesant 20
Chapel Hill 62 Palestine 27
Henderson 40 Jacksonville 20
Bullard @ Huntington (Canceled)


District 17-3A:

West 31 Clifton 13
China Spring 33 Alvarado 22
Stephenville 56 Waco La Vega 23
Lorena 50 Grandview 29
Waco Connally 30 Mexia 20
Robinson 57 Whitney 6

District 18-3A:

Franklin 49 Caldwell 13
Gatesville 23 Taylor 13
Madisonville 33 Crockett 14
Navasota 65 Lexington 0
Liberty Hill 49 Rockdale 28

District 19-3A:

Chapel Hill 62 Palestine 27
Teague 56 Groesbeck 22
Fairfield 58 Center 21
Waco Connally 30 Mexia 20
Athens 49 Rusk 0

District 20-3A:

Carthage 44 Nacogdoches 40
Shepherd 7 Diboll 6
Fairfield 58 Center 21
Bullard @ Huntington (Canceled)
West Orange-Stark @ Jasper (Canceled)

Class 2-A, Division I:

District 4:

Dublin 42 Valley Mills 0
Tuscola Jim Ned 21 Forsan 14
Merkel 26 Hawley 14
Comanche 26 Brady 7
Eastland 36 Goldthwaite 15
Graham 44 Breckenridge 0
Clyde 49 Lamesa 12

District 6:

Caddo Mills 20 Nevada Community 14
Pleasant Grove 15 Commerce 14
Melissa 42 Farmersville 20
Gunter 19 Howe 0
Pottsboro 21 Anna 17
Sunnyvale 44 Maypearl 28
Frisco Lone Star 51 Van Alstyne 21

District 7:

Mineola 28 Quitman 20
Fort Worth Castleberry 14 Eustace 7
Kerens 36 Grand Saline 15
Mabank 27 Kemp 14
Lone Oak 48 Paris Chisum 14
Malakoff 62 Palestine Westwood 13
Winnsboro 15 Mount Vernon 14

District 8:

Daingerfield @ Gilmer (Saturday, 11:00am)
New Boston 41 Paris North Lamar 7
Cooper 51 Prairiland 0
Waskom 49 Queen City 7
Jefferson 35 Hooks 8
Winnsboro 15 Mount Vernon 14

District 9:

Sabine @ Harleton (Saturday, 4:00pm)
Troup 28 Arp 14
White Oak 30 Ore City 0
Harmony 28 West Rusk 0
Jefferson 35 Hooks 8

District 10:

East Chambers 10 Hardin-Jefferson 7
West Hardin @ Hardin (Canceled)
Sabine Pass @ Warren (Canceled)

District 11:

Franklin 49 Caldwell 13
Trinity 22 New Waverly 10
Teague 56 Groesbeck 22
Madisonville 33 Crockett 14
Elkhart 49 Grapeland 7
Malakoff 62 Palestine Westwood 13

District 12:

West 31 Clifton 13
Lorena 50 Grandview 29
Robinson 57 Whitney 6
Cisco 47 Godley 19
Sunnyvale 44 Maypearl 19
Hico 48 Palmer 14
Venus 34 Red Oak Life 21

District 13:

Little River Academy 36 Jarrell 16

Class 2-A, Division II:

District 4:

San Saba 47 Hamilton 0
Merkel 26 Hawley 14
Early 31 Ballinger 18
Cisco 47 Godley 19
Bangs 25 Coleman 14
Stamford 53 Colorado City 14

District 6:

Millsap 21 Windthorst 20

District 8:

Cooper 51 Prairiland 0
Honey Grove 34 Rivercrest 20
Grapevine Faith Christian 33 Clarksville 6
Leonard 66 Como-Pickton 0
Edgewood 48 Rains 34
Lone Oak 48 Paris Chisum 14
Alba-Golden at Celeste (Canceled)

District 9:

New Diana 55 Winona 6
Waskom 49 Queen City 7
White Oak 30 Ore City 0

District 10:

Frankston @ Alto (Saturday, 1:00pm)
Hawkins 48 Cumby 0
New Diana 55 Winona 6
Troup 28 Arp 14
Garrison 34 San Augustine 21
Union Grove 13 Big Sandy 6
Harmony 28 West Rusk 0

District 11:

No Games Scheduled

District 12:

Trinity 22 New Waverly 10
Groveton 16 Shelbyville 14
Buna 28 Hemphill 6
Anderson-Shiro at Iola (Canceled)

District 14:

Little River-Academy 36 Jarrell 16
Universal City Randolph @ Shiner (Canceled)
Rogers 37 Mart 36
Navasota 65 Lexington 0
San Antonio Christian 35 Blanco 11
Johnson City 40 Center Point 12
Schulenburg at Flatonia (Canceled)

Class 1-A, Division I:

District 5:

San Saba 30 Hamilton 0
DeLeon 33 Meridian 6
Eastland 36 Goldthwaite 15
Hico 48 Palmer 14
Santo 34 Olney 12

District 6:

Quinlan Boles @ Dallas Gateway Charter
Hubbard 20 Italy 7
Wortham 36 Cross Roads 14
Frost 49 Itasca 20
Kerens 36 Grand Saline 15
Cayuga at Overton (Canceled)

District 8:

Quinlan Boles 36 Dallas Gateway Charter 14
Honey Grove 34 Rivercrest 20
Simms Bowie 45 Union Hill 6
Carlisle 17 Wolfe City 16
Celeste @ Alba-Golden (Canceled)

District 9:

Sabine @ Harleton (Saturday, 4:00pm)
Beckville 30 Maud 11
Union Grove 13 Big Sandy 6
Carlisle 17 Wolfe City 16
Joaquin @ Burkeville (Canceled)

District 10:

Frankston @ Alto (Saturday, 1:00pm)
Mount Enterprise 28 Cushing 20
Garrison 34 San Augustine 21
Elkhart 49 Grapeland 7
Groveton 16 Shelbyville 14
Tenaha @ West Sabine (Canceled)

District 11:

Colmesneil 42 Evadale 8
Lovelady @ Hull-Daisetta (Canceled)
Anderson-Shiro @ Iola (Canceled)
West Hardin at Hardin (Canceled)

District 12:

Dublin 42 Valley Mills 0
Rogers 37 Mart 36
Axtell 39 Dawson 0
Leon 46 Somerville 20
Chilton 31 Bosqueville 28

District 13:

Thorndale @ Halletsville Sacred Heart
Holland @ Bartlett (Saturday, 7:30pm)
Shiner St. Paul @ Weimar
Schulenburg @ Flatonia (Canceled)
Granger 13 Thrall 0

Class 1-A, Division II:

District 9:

Axtell 39 Dawson 0
Hubbard 20 Italy 7
Wortham 36 Cross Roads 14
Frost 49 Itasca 20
DeLeon 33 Meridian 6
Wortham 36 Cross Roads 14

District 10:

Hawkins 48 Cumby 0
Detroit 39 Trenton 0
Simms Bowie 45 Union Hill 6
Beckville 30 Maud 11
Cayuga @ Overton (Canceled)

District 11:

 

Search...

WebSite

mySSnews Login



User Menu