LoginCreate an account

     
 
Home News-Telegram Sports Football scores

Football scores

E-mail Print PDF

Playoff scores

 

Wylie East 70, Sulphur Springs 33

 

Cooper 44, Leonard 22

 

Region II:

Frisco Centennial 33 West Mesquite 25

Dallas Kimball 38 Dallas Bryan Adams 13

Sherman 40 Texas High 23

Red Oak 58 Corsicana 20

Frisco 21 Highland Park 20

Dallas Samuell 35 Dallas Adamson 14

Wylie 45 Mount Pleasant 21

John Tyler 77 Waxahachie 20

Class 4-A, Division II:

Region I:


El Paso Burges 47 Canutillo 28

Hereford 34 Canyon Randall 31

Wichita Falls Rider 44 Fort Worth Dunbar 26

Fort Worth Southwest 7 Everman 0

El Paso Bowie 18 El Paso Horizon 62

Wolfforth 45 Frenship Canyon 23

Lake Dallas 20 Fort Worth Boswell 0

Waco High 42 Fort Worth O.D. Wyatt 20

Region II:

Prosper 26 Forney 14

Dallas Carter 19 Dallas Woodrow Wilson 7

Lucas Lovejoy 40 Hallsville 13

Lancaster 34 Jacksonville 2

Mesquite Poteet 50 Little Elm 14

Dallas Lincoln 17 Dallas South Oak Cliff 16

Wylie East 70 Sulphur Springs 33

Whitehouse 42 Ennis 32


Class 3-A, Division I:

Region I:


(3-7) Borger vs. (6-4) Andrews, Saturday, 1:00pm, Jones Stadium, Lubbock

Abilene Wylie 49 Clint Mountain View 21

Kennedale 68 Burkburnett 0

Stephenville 56 Burnet 27

Region II:

Gainesville 66 Frisco Lone Star 28

Princeton 28 Ferris 21

(7-3) Paris vs. (5-5) Kaufman, Saturday, 6:30pm, Allen I.S.D. Stadium

Kilgore 42 Athens 7

Region III:

Taylor 17 Waco La Vega 14

Carthage 30 Palestine 27

Silsbee 54 Huffman Hargrave 21

Stafford 42 Houston Yates 20

Class 3-A, Division II:

Region I:


(6-4) Perryton vs. (5-5) Lubbock Estacado, Saturday, 6:00pm, Bivins Stadium, Amarillo

Midland Greenwood 51 Clint 0

Graham 44 Lake Worth 7

Glen Rose 14 Brownwood 10

Shallowater 41 Dalhart 13

Monahans 58 Pecos 7

Vernon 55 Springtown 28

Gatesville 48 Alvarado 28

Region II:

Celina 58 Krum 27

Dallas Madison 28 Bonham 13

Quinlan Ford 33 Paris North Lamar 28

Henderson 48 Van 21

Argyle 45 Bridgeport 0

Melissa 53 Wilmer-Hutchins 29

Atlanta 72 Wills Point 32

Gilmer 51 Canton 36

Region III:

Lorena 36 Rockdale 22

Fairfield 21 Center 17

West Orange-Stark 57 Cleveland 0

West Columbia 33 Houston Kashmere 6

Navasota 62 China Spring 16

Jasper 58 Groesbeck 28

Coldspring 47 Bridge City 7

La Marque 54 Houston Furr 0


Class 2-A, Division I:

Region I:


(8-2) Littlefield, Bye

Merkel 20 Comfort 0

(9-1) Wall, Bye

Bushland 35 Brownfield 22

(8-2) Eastland, Bye

Muleshoe 47 Denver City 22

(8-2) Idalou, Bye

Bangs 27 Breckenridge 19

Region II:

(9-1) Callisburg, Bye

Daingerfield 58 Eustace 0

(7-3) Winnsboro, Bye

Boyd 21 Farmersville 15

(10-0) Pottsboro (10-0), Bye

Malakoff 28 Redwater 22

(10-0) New Boston, Bye

Commerce 32 Whitesboro 13

Region III:

(8-2) Tatum, Bye

Godley 37 Trinity 0

(8-2) Franklin, Bye

East Chambers 24 Troup 17 (2-OT)

(10-0) Newton, Bye

Teague 38 Palmer 36

(8-2) Grandview (8-2), Bye

White Oak 52 Anahuac 15

Region IV:

(10-0) Cameron Yoe (10-0), Bye

Marion 34 Aransas Pass 28

(8-2) George West (8-2), Bye

Lago Vista 14 Edna 13

(10-0) Hallettsville (10-0), Bye

(6-4) Luling vs. (6-4) Odem, Saturday, 7:00pm, Beeville

(10-0) San Diego, Bye

Hempstead 47 McGregor 14


Class 2-A, Division II:

Region I:


(5-4) Sanford-Fritch (5-4), Bye

(7-3) Colorado City vs. (6-4) Crane, Saturday, 7:00pm, Grande Stadium, Midland

(9-1) Alpine, Bye

(8-2) Abernathy vs. (7-3) Spearman, Saturday, 6:30pm, Kimbrough Stadium, Canyon

(9-1) Cisco, Bye

Canadian 49 Tulia 7

(9-1) Post, Bye

Sonora 35 Ballinger 10

Region II:

(10-0) Nocona, Bye

Edgewood 75 Tom Bean 21

(8-1) Gunter, Bye

Tolar 23 Holliday 20

(9-1) Corsicana Mildred, Bye

Leonard 22 Cooper 44

(6-3) Clarkeville, Bye

Jacksboro 28 Blooming Grove 13

Region III:

(10-0) Hughes Springs, Bye

Hearne 43 New Waverly 7

(10-0) Centerville, Bye

Garrison 36 Paul Pewitt 0

(8-2) Arp, Bye

Crawford 27 Corrigan-Camden 26

(8-2) Deweyville, Bye

Elysian Fields 67 Winona 54

Region IV:

(10-0) East Bernard, Bye

Banquete 51- Dilley 18

(9-1) Karnes City, Bye

Blanco 47 Danbury 21

(8-2) Lexington, Bye

Poth 62 Taft 26

(10-0) Refugio, Bye

(7-3) Hitchcock vs. (8-2) Rogers, Saturday, 2:00pm, Brenham


Class 1-A, Division I:

Region II:


(5-5) Goldthwaite, Bye

Wolfe City 28 Collinsville 14

(8-2) Lindsay, Bye

Cayuga 28 San Saba 21

(6-4) Italy, Bye

Valley Mills 35 Simms Bowie 28

(9-0-1) Honey Grove, Bye

Hico 46 Kerens 8

Region III:

(10-0) Joaquin, Bye

Bosqueville 63 Colmesneil 41

(7-3) Hull-Daisetta, Bye

Alto 35 Harleton 9

(8-2) San Augustine, Bye

(6-4) Iola vs. (5-5) Axtell, Saturday, 7:00pm, Groesbeck

(8-2) Mart, Bye

West Sabine 33 Timpson 20

Region IV:

(6-4) Weimar, Bye

Ganado 55 Ben Bolt 35

(9-1) Shiner, Bye

Ozona 41 Holland 21

(10-0) Mason, Bye

Three Rivers 68 Santa Maria 6

(9-1) La Villa, Bye

Thorndale 54 Brackettville 22


Class 1-A, Division II:

Region III:


(8-2) Hubbard, Bye

Bremond 47 Evadale 6

(6-4) Tenaha, Bye

Overton 34 Wortham 7

(5-5) Maud, Bye

Mount Enterprise 40 Lovelady 7

(5-5) Chilton, Bye

Frost 28 Detroit 14

Region IV:

(9-1) Burton, Bye

Rocksprings 35 La Pryor 21

(10-0) D'Hanis, Bye

Runge 22 Granger 0

(8-2) Falls City, Bye

Sabinal 61 Charlotte 6

(8-1) Bruni, Bye

Woodsboro 50 Bartlett 20

 

Search...

WebSite

mySSnews Login



User Menu