LoginCreate an account

  Username: Password:
 
Home News-Telegram Sports Female players on TABC all-region team

Female players on TABC all-region team

E-mail Print PDF
User Rating: / 43
PoorBest 

Several female players in the area received all region high school basketball honors.


    Standout point guard Desi Debase of Sulphur Springs is listed along with other area players from Saltillo and Yantis.
    The following is the list for East Texas Basketball Players on Texas Association of Basketball Coaches All-Region Team.
CLASS 4A
Region II
    Ashtyn Beal, John Tyler, 5-7, G, Soph.
   Desi Debase, Sulphur Springs, 5-4, G, Jr.
    Sky Holmes, Pine Tree, 6-2, P, Jr.
    Natasha Malone, Lindale, 6-2, P, Sr.
    Jalissa Trotter, Texas High Jr.

CLASS 3A
Region II
    Tony Burks, Kilgore, Sr.
    Bridgette Taylor, Bullard, 5-9, G, Sr.
    Renee Walker, Pleasant Grove, Sr.
    Kassidy Wilkerson, Canton, 5-6, G, Sr.

Region III
    Taylor Due, Pollok Central, 5-7, G, Jr.

 
CLASS 2A
Region II
    Macie Arrington, Alba-Golden, 5-6, G, Jr.
    Emily Floyd, Mount Vernon, 5-9, F, Sr.
    Danielle Mabry, Winnsboro, 5-5, G, Sr.
    Bailey Swanner, Winnsboro, 5-9, F, Jr.
    Marqueshia Thompson, New Boston, 5-8, G, Jr.
 
Region III
    Jodi Adkins, Nacogdoches Central Heights, 5-11, F/G, Soph.
    Alexes Bell, Tatum, 5-6, G, Jr.
    Jacqueline Billot, Nacogdoches Central Heights, 5-11, F, Soph.
    Makenzie Goll, White Oak, 5-7, F, Soph.
    Madyson Gunnels, Crockett, 5-7, G, Sr.
    Alexis Jones, Jefferson, 5-10, F, Sr.
    Madison Spears, Elysian Fields, 5-8, F, Soph.
    Kaylah Starling, Tatum, 6-2, P, Sr.
    Julisa Williams, Woodville, 6-0, P, Sr.
 
CLASS A DIVISION I
Region III
    Taylor Barker, Colmesneil, 6-1, G/P, Soph.
    Cheyenne Brown, Martin’s Mill, 6-0, P, Jr.
    Shantivia Gray, Tenaha, 5-7, G, Sr.
    Kamry Kinder, Neches, 6-0, F, Sr.
    Kaylee Knowlton, Harleton, 5-5, G, Sr.
    Caitlyn Lambert, Zavalla, 6-4, P, Sr.
    Valarie Larkin, Slocum, 5-7, G, Sr.
    Cassidy McCoy, Martin’s Mill, 5-5, G, Sr.
    Madison Spears, Cayuga, 5-6, G, Jr.
    Kelli Stark, West Sabine, 5-6, G, Sr.
    Mackenzie Tucker, Cushing, 5-11, F, Sr.

 CLASS A DIVISION II
Region III
     Kendall Bain, Saltillo, 5-6, G, Sr.
   Paula Boekhorst, Saltillo, 5-11, P, Soph.
    Haylee Clover, Saltillo, 5-9, G, Soph.
    Angelica Sandoval, Yantis, 5-5, G, Sr.
    Josey Wetzel, Yantis, 5-7, G, Jr.

Comments (0)Add Comment

Write comment

busy
 

Search...

WebSite

mySSnews Login



User Menu